Aktyviausiems studentams prieš šventes įteiktos doc. dr. M. Malakausko stipendijos

Gruodžio 15 d. net keturi KTU Statybos ir architektūros fakulteto studentai buvo pakviesti į neeilinį nuotolinį dekanato posėdį, kurio metu jiems buvo įteiktos doc. dr. Martyno Malakausko stipendijos, kurias įsteigė Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Kauno apskrities bendrija.

Ši stipendija skiriama statybos inžinerijos studijų krypties studentams, kurie gerai mokėsi ir studijų metu aktyviai dalyvavo visuomeninėje, mokslinėje ar profesinėje veikloje. Stipendija siekiama skatinti studentus įgyti pagrindinių statybos inžinerinių žinių ir gebėjimų, reikalingų atliekant statinių projektavimo, statybos organizavimo ar vykdymo darbus.

Kaip tikina LSIS Kauno apskrities bendrijos primininkas prof. Žymantas Rudžionis, šiemet sulauktos studentų paraiškos labai maloniai nustebino, buvo sunku komisijai išrinkti vieną ar porą geriausių, tad papildomas stipendijas skyrėme visiems konkurso dalyviams. Stipendijas gavo Domantas Ramanauskas (I vieta), Eglė Steponavičiūtė, Evelina Lekešiūtė ir Liutauras Šarkus.

„Šią stipendiją įsteigėme dar prieš keletą metų. Tikime, kad studentų įtraukimas ir skatinimas aktyviai dalyvauti ne tik studijose, bet ir įvairiuose renginiuose, atlikti papildomas praktikas, savanoriauti universiteto ir ne tik renginiuose bei kuo daugiau domėtis statybos inžinerijos sritimi padeda augti jauniesiems specialistams. LSIS Kauno apskrities bendrija planuoja studentus vis daugiau įtraukti į savo veiklą“, – tikino Ž. Rudžionis.

Studentų atsiųstuose motyvaciniuose aprašymuose atsiskleidžia itin platus papildomų veiklų spektras. Studentai ne tik puikiai mokosi, bet ir aktyviai dalyvauja studentiškų organizacijų veiklose, organizuoja ir savanoriauja įvairiuose renginiuose. Kai kurie dar spėja mokslus ir saviraišką suderinti su darbu statybos srities įmonėse.

„Siekdamas visapusiškai papildyti savo asmeninių kompetencijų kraitį bei tapti pilietišku bendruomenės nariu, aktyviai dalyvauju ne tik studijų procese, bet ir visuomeninėje veikloje. Vos tik įstojęs į universitetą, tapau studentų atstovybės nariu, dalyvauju jos organizuojamose socialinėse bei visuomeninėse akcijose, kartu su kitais atstovybės nariais atstovauju studentų interesus. Taip pat nepraleidžiu progos atlikti su savanoriška veikla susijusius darbus, padedančius atstovauti ir garsinti Kauno Technologijos universiteto vardą tiek pačio universiteto organizuojamuose, tiek kito pobūdžio renginiuose“, – pasakojo D. Ramanauskas.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Kauno apskrities bendrija tikisi, kad aktyvių studentų tik daugės ir kitą kartą bus sulaukta dar daugiau aktyvių studentų paraiškų skatinamosios stipendijoms gauti.