Profesoriui Vitoldui Vaitkevičiui įteiktas statybos inžinieriaus Garbės ženklas

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) Kauno apskrities bendrijos (KAB) nariui prof. dr. Vitoldui Vaitkevičiui 2020 metų rugsėjo 3 dieną LSIS prezidentas Saulius Bekampis įteikė statybos inžinieriaus Garbės ženklą už aktyvią veiklą Lietuvos statybos inžinierių sąjungoje, jaunų statybos inžinerijos specialistų rengimą ir inovatyvių sprendimų diegimą statybos sektoriuje.
Prof. dr. V. Vaitkevičius 1989 m. baigė Kauno 37-ąją vidurinę mokyklą ir tolesnį savo gyvenimą susiejo su statybos inžinerijos veikla. Profesorius dalijosi prisiminimais: „Baigę vidurinę mokyklą, su bendraklasiu ketinome studijuoti radioelektroniką. Jau ir dokumentus ten buvome pateikę. Tačiau paskutinę akimirką pažįstamas statybos inžinierius išdėstė svarius argumentus, ir aš persigalvojau, o draugas – ne… Paskutinę priėmimo dieną dokumentus pernešiau į tuometinio Kauno politechnikos instituto Statybos fakultetą. Taip prasidėjo mano kaip būsimo statybos inžinieriaus karjera. Turiu pasakyti, kad net kebliausiomis akimirkomis nė karto nepasigailėjau dėl šio apsisprendimo. Tai be galo įvairialypė sritis, reikalaujanti ypatingai plataus akiračio ir be galo daug žinių. Tad mano iki tol buvusios įgytos radioelektronikos žinios puikiai pasitarnauja dabartinėje veikloje“.
V. Vaitkevičius 1993 m. baigė statybos inžinerijos bakalauro studijas Kauno technologijos universitete, 1994 m. – magistro studijas, 2002-aisiais apgynė daktaro disertaciją „Stipriojo betono struktūros ir gamybos technologijos tyrimai“, dirbo KTU lektoriumi, docentu, o nuo 2015 metų eina profesoriaus pareigas. Pagrindinės mokslinės veiklos kryptys yra ypatingai stipraus betono, 3D betono spausdinimo technologijų, antrinių žaliavų panaudojimo betono gamyboje tyrimai, panaudojant įvairius neardančius tyrimo metodus. Daugelis Lietuvos statybos inžinierių prof. V. Vaitkevičių žino kaip puikų betono ir gelžbetonio technologijų specialistą, kuris ne viename statybos objekte yra konsultavęs monolitinio gelžbetonio įrengimo klausimais ar atlikęs ekspertinį betono ir gelžbetonio konstrukcijų bei gaminių vertinimą. KTU Statybos ir architektūros fakulteto absolventai mini prof. V. Vaitkevičių kaip puikų pedagogą ir savo srities žinovą. Prof. V. Vaitkevičius sukauptomis žiniomis dalijasi ir su statybos inžinierių bendruomene – skaito įdomias ir informatyvias paskaitas LSIS Kauno, Panevėžio, Telšių, Marijampolės apskrities bendrijose.

Statybos inžinieriaus Garbės ženklo įteikimo prof. V. Vaitkevičiui akimirka. LSIS prezidentas Saulius Bekampis (centre dešinėje) ir prof. V. Vaitkevičius (centre kairėje) bei LSIS Kauno apskrities bendrijos tarybos nariai ir administracija.